cisteni a barveni obuvi a kabelek

Úspěšnost čištění kabelek a obuvi  záleží na konkrétním typu kůže a také na míře znečištění.

1 Dulezita je prevence -dobre nainpregnovana kuze nevpusti spinu,vlkost atd  dovnitr materialu a tim velmi zvysi uspesnost cisteni .

2 Nikdy se nepokouset sami cistit- proc?? kuze jakokaliv lze cistit pouze povrchove ne jako latky  ktere se propiraji a tudis  v pripade spatneho cisteni zapustite danou spinu hloubeji do kuze a tim velmi snizite uspech cisteni

Fotky obuvi a tasek pred a pocisteni naleznete na www.facebook.com/lamarche.cz  www.instagram.com/servsipanska

BARVENI A ČISTÍRNA LUXUSNÍCH KABELEK A OBUVI

Za více než 20 let práce s luxusním zbožím a zakazkovou vyrobou obuvi  jsme se naučili pracovat s různými materiály a získali zkušenosti s jejich čištěním. Proto nabízíme možnost nechat si vlastní kabelku vyčistit! Samotné čištění probíhá v několika fázích a úsilí a péče je věnována kabelce zevnitř i zvenčí. Použitím  Chemickym cistenim a nasledne rucnim cistenim ktere jsou  účinne, ale šetrných metod a prostředků, jsme schopni odstranit skvrny různého původu a tím výrazně zlepšit vzhled Vaší kabelky,nasledne nabarvit ,zrenovovat,vylestit  a nainpregnovat

CO ČISTÍME

PŘÍRODNÍ KŮŽE

Přírodní kůži (např. na kabelkách Louis Vuitton) je možné čistit a mírně barevně sjednotit. Bohužel není možné odstranit patinu (přirozené tmavnutí) ani skvrny od potu.      Doporucujeme donest tasku k posouzeni a my vam posoudime na kolik procent lze dane skrvrny vycistit a zrenovovat

ALCANTARA

Dále čistíme alcantaru, která bývá velmi často v interiéru kabelek Louis Vuitton. Z alcantary je možné odstranit bez problému make-up, propisku, žvýkačku a většinu běžných skvrn.

PLÁTNO

Čištění plátna, ať už v interiéru či exteriéru kabelek, je extrémně náročné. Plátno čistíme, v některých případech z něj dokážeme odstanit skvrny, nejproblematičtější je pak dosažení celkového oživení zašlé barvy – v pripade ze podsivka je zaspinena tak ze neni mozne vycistit lze profesionalne vymenit celou podsivku za novou

PVC PLÁTNO

Čištění plátna s PVC úpravou je často úspěšné, závisí to ale na rychlosti. Není dobré čekat, až se znečištění vpije do materiálu – pak už je neodstranitelné.

 

BROUŠENÁ KŮŽE

Kabelky z broušené kůže, čistíme velmi efektivně a naše práce je z 99% úspěšná. Vždy je důležité, aby kabelka byla předem dobře naimpregnována. Jedna věc, je totiž čištění dobře naipregnované kabelky, kde je úspěšnost 99% a neimpregnované, kde se špína (hlavně tekutá) dostane do hloubky broušné kůže rychleji a lépe než do hladké kůže. V tu chvíli je šance na vyčištění mizivá.

LAKOVANÁ KŮŽE

Lakovaná kůže bohužel často trpí color tranferem – v takovém případě přejme barvu z jiné věci a velmi rychle dojde k jejímu vpiti do laku. Toto znečištění je již nevyčistitelné.Vycistit lze pouze zaspinene kabelky na povrchu,Jak je spina pod lakem je cisteni z 90% neuspesne.Na lakovanou kuzi nabizime jako prevenci a vyzivu specialni ochranny a vyzivujici gel 

CENÍK ČIŠTĚNÍ Kabelek nebo obuvi
Cena služby se odvíjí od míry znečištění kabelky a množství vynaložené práce a pohybuje se od  990,- Kč.
(Pokud  by měla přesáhnout 990,-, je to se zákazníkem předem diskutováno). 
 

Dobarvovani     od 400,-

Prebarvovani  cele obuvi nebo kabelky od 490,- az..dle velikosti a narocnosti kalkulovano .Vice informaci o barveni viz nize.
KAM KABELKU PŘINÉST ČI ZASLAT ?

Doporucujeme donest a vse probrat osobne k nam na  Panska 8 Praha 1 ,Mozno je zaslat na nasi adresu postou nebo prepravni sluzbou kde kabelku prohlednem a zpet vam zaslem posouzeni a cenu v pripade ze se vsim budete souhlasit se pustime do cisteni nebo renovace  a nasledne vam kabelku poslat zpět přepravní službou GLS, cena dopravy je 100,- po celé ČR.

nove kuryr praha  info zde 

JAK DLOUHO ČIŠTĚNÍ KABELKY TRVÁ ?

Expresně si můžete nechat vyčistit kabelku do druhého dne +50%, standardně pak čištění trvá 5 – 7 dní zalezi na mnozstvi zakazek

Kabelky a pěněženky  a obuv

Chraňte své módní, luxusní a kvalitní kabelky před každodenním používáním a opotřebením. Kabelky a peněženky jsou vyrobeny z různých materiálů, ale všechny lze většinou bezpečně čistit. Doporučujeme Vám využít odborníky přes kůže.  Čistící přípravky používané odborníky přes kůži jsou navrženy tak, aby byly maximálně šetrné, jemné a přirozené při čištění kůží. Odborníci znají širokou škálu specializovaných postupů, které vám pomohou udržet Vaší koženou kabelku jako novou – od impregnace a doplnění přírodních olejů až po znovu dobarvení kůže.  www.instagram.cz/servsipanska    www.facebook.com/lamarche.cz

Každodenní péče
• Dbejte na to, kde odkládáte svojí kabelku nebo peněženku. Podlaha Vašeho auta, kuchyňská linka a nákupní vozíky v obchodu s potravinami můžou být zašpiněné aniž si toho všimnete.
• Pokud potřebujete napsat krátkou poznámku, nepoužívejte tašku jako podložku na psaní, při psaní můžete přetáhnout papír nebo pero může ukápnout a nechat inkoustovou skvrnu na Vaší kabelce. Pokud budete tlačit na papír můžete zanechat i trvalé obrysy – čáry, a to zejména na světlé kůži.
• Ujistěte se, že make-up, pleťové vody, parfémy atd. jsou pevně uzavřené před uložením v kabelce. Používejte pro tato líčidla speciální taštičky nebo malé sáčky, aby jste měli jistotu před případným ušpiněním.
• Pokud máte několik kabelek, které chcete používat pravidelně, zvažte nákup vyjímatelného vaku. Usnadní Vám to nejen rychlý přesun všech Vašich věcí z jedné kabelky do druhé, ale také uchrání vnitřek tašky od drobků, zašpinění, úniku inkoustu a dalšího potenciální nebezpečí.
• Uložíte-li si kabelku do zásuvky, nebo na psací stůl v práci, ukládejte ji na měkký povrch tak, aby nedošlo k poškrábání spodní části ostrými hranami či třískami.
• Nenoste své oblíbené kabelky za špatného počasí, déšť nebo sníh může poškodit kůži nebo zanechat skvrny od vody. Pokud nemůžete jinak, chraňte ji alespoň pod deštníkem.
• Vyvarujte se své nejlepší kabelky nosit do míst s těžkým kouřem, jako jsou bary a kluby. Pach z kouře se bude držet a světlé a lehce barevné tašky se stanou omšelé během chvilky.
 
Čištění
• Kabelky čistěte povrchove alespoň jednou měsíčně, pokud je používáte častěji. 
• Nepoužívejte impregnaci nebo čistič na semišové kabelky – použijte raději speciální kartáč na semiš, k jemnému odstranění většiny potenciálních nečistot.Popripade Renvator
•  Nedávejte kabelky prát v pračce.
• Hadí kůže je odlišná od běžné kůže, nepokoušejte se ji čistit doma. Vezměte kabelku raději okamzite k nam .
• Pro odstranění zápachu, například z cigaret, nasypte do malé nádobky jedlou sůl a nechejte nádobku na dně v kabelce několik dní.
• Vezměte kabelky do čistírny na čištění alespoň jednou za sezónu, nebo častěji,pokud mají skvrny nebo jsou znečištěné.
 
Renovace barvy
– na renovace se používají speciální bezbarvé a barevné renovátory
hladká kůže – renovační balzám
broušená kůže – renovacni sprej
– renovace barvy není přebarvovaní, ale doladění barevných nedostatků. V případě vydřených rohů aj., je třeba použítí barvy, která je silně krycí. Toto barvení má však svá úskalí, o kterých se více dočtete níže.
 
Barvení obuvi
Na barvení obuvi se používají profesionální lihové barvy, u kterých si umíme namíchat na 95% stejný odstín, jako je původní barva. V případě přebarvovaní celé boty, se vždy míchá tmavší odstín, z důvodu, že neznáme původ a technologický postup dané kůže. To, jak se kůže činila, čím se barvila atd. Proto je vždy zákazník upozorňován, že celkové barvení nemusí být na 100%. Důvodem je, že k sobě nemusí být kompaktní naše barva s barvou kůže. V kůži mohou být špatně vyčištěná místa nebo jiné „závady“. Proto celkové barvení nedoporučujeme, ale považujeme ho za poslední možnost na záchranu obuvi a zakazník si musí rozmyslet, jestli mu riziko stojí za servis. 
 
Barvení kabelek, opasků a koženýh oděvů
V případě barvení kabelek, opasků a oděvů  je situace stejná jako u obuvi. Ale jelikož dochazí k mechanickému oděru (nošení kabelky, batohu..),  je další možný problém odíraní nebo pouštění barvy. Ať už se problém řeší u bot nebo u kabelek,  je vždy problémem při přebarvovaní skutečnost, jak kvalitně je kůže ve výrobě vyčiněna a jaké barvy jsou použity. Abychom byli schopni zaručit na 100% to, že barvy budou držet na sobě, je třeba dodat technické parametry kůže. Tzn. jak je vyčiněno a jaká je použita barva a její složení. Nikdy nebarvíme popruhy a uši, jelikož tam docházi k největšímu oděru. Barvení celých ploch nedoporučujeme a je to pouze na přání zákazníka s tím, že tuto opravu nedoporučujeme a bereme ji jako poslední možnost o záchranu zničené kabelky…
 
Kovové přezky a zdobení
• Pokud zlato nebo stříbro na tašce začíná ztrácet svůj lesk, měl by měkký hadřík s přípravkem na leštění šperků stačit. 
• Pokud jsou doplňky měděné, použijte leštidlo na mosaz.
Starožitné kabelky
• Starožitné a luxusní kabelky jsou křehčí z důvodu věku, a můžou vyžadovat speciální čištění. Doporučujeme opět přinést raději ke specialistovi
Peněženky (s drahokamy)
• Pokud jsou kamínky, špinavé nebo ztrácejí jiskru, otřete je měkkým, vlhkým hadrem s trochou jaru. Pokud to nebude fungovat, zkuste čistič na sklo.
Skladování
• Mnoho žen mění své kabelky během ročního období. Když je nepoužíváte, vyplňte kabelku bublinkovou fólií, která pomůže udržet její tvar. Snažte se vyhnout novinám a látkám, mohou přilákat moli a novinový papír s inkoustem může vytvořit skvrny na vnitřku kabelky, pokud ji necháte bez povšimnutí delší dobu.
• Nepoužívejte přezky a spony pro přichycení čehokoliv.
• Skladujte kabelky na chladném, suchém místě v prodyšném obalu chránícím před prachem. Neskladujte nikdy v plastových krabicích.